ContourColor - Long Time Liner
ContourColor - Makijaż Wrocław
ContourColor
tel. 660 520 522

www.contourcolor.pl salon@contourcolor.pl
ul. Boya Żeleńskiego 71 A
51-162 Wrocław
Izabela Dawidowicz - licencjonowana linergistka
Izabela Dawidowicz
licencjonowana linergistka

Pielęgnacja przed i po zabiegu mikropigmentacji

PRZED ZABIEGIEM MIKROPIGMENTACJI:

MOJA DOBRA RADA: Drogie Panie, jeśli chcecie aby skóra pięknie się pigmentowała pijcie OLEJ LNIANY! Sprawdzone w moim gabinecie już niejednokrotnie. Nawet przy trudnej skórze i ciężkiej pigmentacji podczas pierwszego zabiegu, gdy zalecę picie oleju lnianego, to przy korekcie jest niebywała różnica i pigmenty pięknie się przyjmują. Picie tego oleju nawilża skórę od środka i ma zbawienne skutki.


USTA

BARDZO WAŻNE!! Przeciwko wystąpieniu opryszczki należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecone przez lekarza (np. HEVIRAN 800) 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Również przy korekcie! Przed zbiegiem należy zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust. Spierzchnięte, spękane usta słabiej i nierównomiernie przyjmują pigmenty.


KRESKI

W przypadku wrażliwych powiek i skłonnych do opuchnięć warto przed zabiegiem wziąć (pod język) granulki homeopatyczne z arniki lub Aescin ziołowe tabletki z wyciągiem z nasion kasztanowca.


BRWI

Najlepiej niedepilowane od ok. 1 m-ca, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej lini włosków brwi. Wskazane wygładzenie powierzchni brwi za pomocą delikatnego peelingu.

 

PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI:

Przez 14 dni po zabiegu: nie trzeć, nie moczyć skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie myć mydłem ani innymi kosmetykami. Nie korzystać z sauny, solarium, besenu. Nie wskazane jest malowanie miejsc pigmentowanych oraz nakładanie maskary. Korzystac tylko i wyłącznie z kosmetyków i maści proponowanych przez linergistkę.

Po zagojeniu: nie dopuszczać do wysuszenia, w trakcie opalania chronić miejsca po pigmentacji wysokim filtrem, unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.